Dosa silver emalj

609487

DOSA, silver, 1900-talets första hälft, lock med guillocherad emalj med målad dekor i form av kurtiserade par, insida med matterad förgyllning, ca 9,5x8,5 cm

Insida lock med gåvogravyr

Diverse, Samlarobjekt, Silver, Övriga silverföremål

Monter 3

Dosa silver emalj

Budhistorik (23 bud)
4602429
4 400
4602488
4 400
4602429
4 200
4600749
4600749
3 800

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.