Skrivbord Engelsk stil

609358

SKRIVBORD, 1900-talets första kvartal, engelsk stil, fanerat i valnöt, sarg med 7 lådor, dragbeslag i patinerad mässing samt benavslut i form av ball-and-claw, undertill med stämpel Rpl 8771, höjd ca 77 cm, 170x99 cm

PROVENIENS
Enligt uppgift Rikspolisens kontor i Köpenhamn

Slitage, ytskador, mindre skador, enstaka fanérskador

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 7

Skrivbord Engelsk stil

Budhistorik (16 bud)
4602377
6 000
4602376
5 800
4602369
5 600
4602375
5 600
4602369
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.