Vas jugend Höganäs

609345

VAS, tidigt 1900-tal, jugend, Höganäs, märkning i botten Höganäs 11 35, otydligt signerad, evenuellt Albin Hamberg glaserad i grönt och blått, höjd ca 17 cm, diameter ca 15 cm

Mindre spricka vid en av mynningarna,

Keramik/Porslin

Vas jugend Höganäs

Budhistorik (10 bud)
4601737
1 700
4601735
1 600
4601735
4601722
1 400
4601733
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.