Karta över Öresund

609300

KARTA, ÖRESUND, 1700-tal, "Carte de detroit du sond contenant les costes de l'Isle de Zélande comprises entre Nicopen et l'isle de Meun et celles du Schonen, depuis la ponte de Kol, jusqu'a Valsterbon", med infälld karta över Köpenhamn, graverad, ca 58x88 cm

Fläckar, skador, ej examinerad ur ram

Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser

Makadamgatan 11, Helsingborg

Karta över Öresund

Budhistorik (10 bud)
4600463
750
4605405
700
4600463
650
4605395
600
4600463
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.