Taklampor

609293

TAKARMATURER, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft, Tuna Kronan, två ljuspunkter, frostad glaskupa med slipad dekor av strålsol, diameter ca 40, höjd 22 cm

PROVENIENS: Hotell Drottning Kristina, Birger Jarlsgatan, Stockholm

Slitage

Belysning, Taklampor

Visas på begäran

Taklampor

Budhistorik (21 bud)
4602698
4597930
4602692
4597930
1 800
4600105
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.