Christian Dell bordslampa

609271

CHRISTIAN DELL, modellnummer 6787, Kaiser Idell Leuchten, ursprungligen formgiven under Dells tid vid Bauhaus under 1930-talet, stomme i mässing, sjm i svartlackerad metall, höjd ca 38 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

Repor förekommer på skärmen, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor, Design, Tema

Rum 14

Christian Dell bordslampa

Budhistorik (20 bud)
4598540
5 400
4598531
5 200
4598517
5 000
4598526
5 000
4598517
4 800

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.