Bordslampa Elektroskandia

 
 
 
Auktionsnr
609267
 
Beskrivning

BORDSLAMPA, plåt samt metall, 1940-tal, Elektroskandia, grön, etikettmärkt, höjd ca 34 cm, kupans diameter ca 30 cm

HISTORIK: enligt uppgift framtagna för Statens Järnvägars kontor på Stockholms centralstation

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Bordslampor, Tema
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Rum 14
 
 
 
Bordslampa Elektroskandia
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (12 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
4596768
2019-01-27 12:38:10
2 400
4596224
2019-01-27 09:50:48
2 200
4588109
2019-01-23 22:37:09
2 000
4588109
2019-01-23 22:37:09
1 700
4595553
2019-01-26 21:49:10
1 600
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-01-27 kl 13:14
Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:
2 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK