Chiffonjé Karl Johan

609265

CHIFFONJÉ, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanérad i flambjörk, med 3 lådor samt en klaff med bakomvarande lådinredning, höjd ca 127, 122x54 cm

Slitage, märken, repor, fanéring är ställvis något bukig, renoverad, torrsprickor, mindre spår av trämask, några delar av listar saknas, ställvis förlust av färg

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 8

Chiffonjé Karl Johan

Budhistorik (13 bud)
4602614
1 600
4602223
4602221
1 400
4602220
1 300
4602218

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.