Hans Wegner ''Cigar chair'' fåtölj

609234

HANS WEGNER, "Cigar chair", fåtölj, Getama, Danmark, modell GE 240, formgivningsår 1950, ek, lösa plymåer, röd klädsel, brännmärkning, sitthöjd ca 39 cm

Bruksslitage, märken, repor

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 12

Budhistorik (24 bud)
4600241
7 400
4600236
7 200
4600160
7 000
4600235
7 000
4600160
6 800

Slutpris SEK:
7 400
714 EUR, 811 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.