Carl Fagerlund bordslampa

609231

CARL FAGERLUND (1915-2011), bordslampa, Orrefors, 1960-tal, glas, underfång i blått, signerad Orrefors RD 1566, höjd ca 30 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

Belysning, Bordslampor, Tema

Hylla 5

Carl Fagerlund bordslampa

Budhistorik (11 bud)
4597251
4598146
4597251
1 600
4598143
4597251

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.