Jugendskåp

609210

SKÅP, 1900-talets första hälft, jugend, stomme i lackerad ek, bakstyke i furu, med 5 lådor i sargen samt. dörrpar med bakomliggande lådinredning, dörrarna med skuren dekor av blomster, beslag i mässing, höjd ca 151 cm, yttermått ca 81x52 cm

Bruksslitage, ställvis med saknade beslag

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 8

Jugendskåp

Budhistorik (2 bud)

4595448
4595446
2 600

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.