Taklampa design H-A Jakobsson Light up the dark

609118

HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, mässingsstomme, runda, tonade glaskupor, för 12 ljuspunkter, 1960-/70-tal, höjd ca 40. Ø 100 cm

Bruksspår, 1 glaskupa saknas, flera ljushållare med sprickor/skador, ej funktionstestad

Belysning, Taklampor, Design, Tema

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (26 bud)
4597317
4 800
4597315
4 600
4597313
4 400
4597134
4 200
4596033

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.