Kämmer & Reinhardt flickdocka

609115

KÄMMER & REINHARDT BISKVI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, huvudet märkt "K*R, Simon & Halbig,Germany 126, 56", insatta blå blund ögon, öppen mun med tänder, blond hårperuk, kulledad "Toddler" kropp i trä och massa, klädd i rödrutig klänng, blå kappa och hätta, 4 plagg medföljer, längd ca 63 cm

Dockans namn är Stina

Sliten peruk fötter med smärre slitage

Diverse

Visas på begäran

Kämmer & Reinhardt flickdocka

Budhistorik (5 bud)
4593924
500
4593356
450
4593921
4593356
4591838

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.