Anders Zorn Bärsärk

609088

ANDERS ZORN (1860-1920): "Bärsärk," signerad och daterad i trycket Zorn, 1914, ej signerad med blyerts, etsning, ca 25 x 17,8 cm

Litteratur: Asplund 261, Hjert & Hjert 271

ej signerad

Anders Zorn Bärsärk

Budhistorik (9 bud)
4592022
3 800
4599824
3 600
4592022
3 400
4585683
3 200
4592021
3 200

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.