Mjölby intarsia takplafond Tema Light up the dark

609046

MJÖLBY INTARSIA, takplafond, sannolikt Birger Ekman, 1930/40-tal, art déco, björk och glas, intarsia med blomstermotiv, diameter ca 70 cm

Stor spricka samt lagning på glaskupan, bruksspår

Belysning, Taklampor, Design, Tema

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (2 bud)

4596230
4579936

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.