Skrivbyrå 1800-tal

609027

SKRIVBYRÅ, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanerad med mahogny, 4 lådor varav den övre med fällbar lådfront och skrivinredning, höjd ca 96, 93x50, nyckel finns

Slitage, repor, slagna lådor, den övre lådan defekt, fanerbortfall, lådorna kärvar

Möbler, Skåp, byråer

Rum 22

Skrivbyrå 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
4594156
4594148
1 300
4594147
4592128
4581461
700

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.