Bengt Lindström Väggrelief

609005

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): relief, delvis glaserad keramik, signerad i godset, a tergo BL1 3/20 samt stämplad 'La Tuilerie Treigny', ca 60x54 cm

smärre avslag reliefens bakre kant

Konst, Skulpturer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bengt Lindström Väggrelief

Budhistorik (8 bud)
4594173
6 000
4592302
5 000
4588866
4580259
4576773

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.