Taklampa design Jo Hammerborg Light up the dark

608990

JO HAMMERBORG, taklampa, modell Orient, koppar och teak, 3 lampskärmar, Fog og Mørup, Danmark, 1960-/70-tal, höjd ca 35, Ø 40 cm

Bruksspår, repor och märken, ej funktionstestad

Belysning, Taklampor, Design, Tema

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (36 bud)
4597936
4597945
3 800
4597936
3 600
4597931
3 400
4597605
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.