Evert Lundqvist

608986

EVERT LUNDQUIST (1904-1994) (3): "El Grecos dödsmask" samt porträtt och vinkande kvinna, signerade Evert Lundqvist, numrerade 16/50, 6/50 samt 8/50, torrnål och etsning, ca 47x39 cm, oramade

Rum 9, Vagga 1

Evert Lundqvist

Budhistorik (2 bud)

4594765
650
4577201
600

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.