Montblanc reservoarpenna 246 M

608977

MONTBLANC, reservoarpenna, 246 M, 1940-tal, Danmark, resin i celluloid med grön marmorimitation, spets i 14 k guld märkt Montblanc 585, guldpläterade detaljer, längd ca 13 cm

Smärre slitage kring resin, nött förgyllning

Diverse

Budhistorik (8 bud)
4594446
1 900
4594415
1 800
4591558
1 700
4591558
1 400
4587590
1 300

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.