Golvur England 1800-tal

608922

GOLVUR, England, 1800-tal, fodral i betsad ek med intarsia, urtavla märkt Vale Birmingham, 2 lod, pendel samt nyckel medföljer, höjd ca 204 cm

Urtavla med krackeleringar, fanérsprickor

Klockor/Ur

Makadamgatan 11, Helsingborg

Golvur England 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

4608352
4607769
4607581

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.