Matgrupp Malmsten

608889

CARL MALMSTEN, "Talavid", matgrupp, 7 dlr, björk, stoppade sitsar, randig klädsel, formgivningsår 1955, bestående av matbord, 4 karmstolar, 2 stolar, bordets mått höjd ca 74, 155x96, stolens sitthöjd 44, 2 iläggsskivor vardera bredd 55 medföljer

Bordsskivan med slitage och fläckar, torkad stoppning, ytskador

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 12

Matgrupp Malmsten

Budhistorik (14 bud)
4594077
4594070
3 400
4594066
3 200
4594059
4591703
2 600

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.