Tallrikar Japan Imari

608747

TALLRIKAR, 12 st., porslin, Japan, 1900-talets första hälft, oktagonal form, Imari, dekor av reserver med pion i emaljfärger samt järnoxid, botten med märke, diameter ca 21 cm

Nagg, en med mindre kantlagning

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Japan Imari

Budhistorik (5 bud)
4593405
850
4590887
4586937
4580883
4575998

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.