Skål 1800-tal Kina

608744

SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets slut, quatrefoil, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med ett sigill, botten med märke, längd ca 27, höjd 7 cm

Glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Skål 1800-tal Kina

Budhistorik (3 bud)

4582771
4575996
4575481

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.