Vas Kina

608739

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av sångfåglar bland pion i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi med ett sigill, höjd ca 26 cm

Lockknoppen med nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Vas Kina

Budhistorik (22 bud)
4593511
4594299
4593511
3 600
4594094
3 600
4593511
2 800

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.