Kastrull, koppar

608722

KASTRULL, koppar, med skaft av järn, stämplar på sidan "RB", 1800-tal, diam 41 cm, höjd 11 cm.

Slitage, ojämnheter

Metall, Koppar, Allmoge

Rum 7

Kastrull, koppar

Budhistorik (11 bud)
4588859
950
4592509
900
4588859
850
4588560
4588486
750

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.