Nålbrev broderiutensilier 1800-tal

608718

HÅLLARE för broderiutensilier, 1800-tal, i form av bikupa, monterad på alabastersockel, NÅLBREV/ANTECKNINGSBOK, marokäng med förgyllda text, marmorerade försättsblad och kasett, spegel och prover av ylletyger, boken märkt "Souvenir C. Mellin 1830, bokens storlek ca 7,5x5,5 cm

Hållare med skador, saknar delar, bokens kasett med skador, spegeln sprucken

Diverse, Samlarobjekt

Monter 12

Budhistorik (12 bud)
4592012
4591835
4591835
750
4591906
700
4591835
650

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.