Ringar guld

608635

RINGAR, 3 st, 18 k guld, varav en med oval fasettslipad citrin, stämplad Nanna Eriksson, K G Markström G-A/B Eftr, Enköping 1940, ringstorlek ca 18 resp. 19 mm, total vikt ca 9,4 g

Vita stenar med skador, citrin med smärre hack

Guld/Smycken

Ringar guld

Budhistorik (7 bud)
4586195
1 600
4582742
4582742
1 400
4581469
950
4581468
750

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.