Taklampa 1900-tal

608629

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing samt majolika, för 6 ljus, rödtonad kupa i glas, höjd ca 117, diameter 60 cm

Bruksslitage

Belysning, Taklampor

Rum 14

Taklampa 1900-tal

Budhistorik (22 bud)
4591203
4592703
4591203
1 900
4592701
1 800
4591203
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.