Taklampa Böhlmarks jugend

608621

BÖHLMARKS, taklampa, 1900-talets början, jugend, stomme av patinerad brons med dekor av ekollon och eklöv, kupa av matterat glas med dekor av spindelväv, höjd ca 92, diameter ca 50 cm

Bruksslitage,

Belysning, Taklampor, Design

Taklampa Böhlmarks jugend

Budhistorik (8 bud)
4588713
5 400
4592428
5 200
4588713
4 200
4586113
4586113

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.