Damporträtt oljemålning

608603

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Sverige, omkring 1800): Porträtt av dam, olja på duk, ca 60x49 cm, yttermått ca 74x64 cm, text a tergo med blyerts: Christina Cath Brander gift Ekman

duken uppklistrad på papp, ytterram av senare datum, krackelyrer, retuscher, skador

Konst, Äldre måleri

Makadamgatan 11, Helsingborg

Damporträtt oljemålning

Budhistorik (6 bud)
4596500
4592941
4592938
1 900
4590972
1 800
4588447

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.