Toilettbord 1800-tal

608593

TOILETTEBORD, omkring 1800 resp tidigt 1800-tal fanérat i mahogny, beslag, listverk, fothylsor och gallerkant i mässing, total höjd ca 158, 67x44 cm, nyckelskylt och nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Omarbetat, spegel och bord ej ursprungligen tillhörande, torrsprickor, fanérskador, fanérbortfall

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 5

Toilettbord 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

4599664
550
4599642
500
4599588
4581434

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.