Signetring

608584

SIGNETRING, 18 k guld, 1800-talets mitt, smaragdslipad citrin, graverad intaglio monogram "EDA", blom- och bladdekor på sidorna, ringstorlek 21,5 mm, vikt 4 g

Citrin med naggat hörn, bristningar, skador, förstärkt ringskena

Guld/Smycken

Signetring

Budhistorik (12 bud)
4591274
4590999
1 400
4591273
1 300
4590999
4581706

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.