Skrivbord NK

608578

SKRIVBORD, Florence Knoll, för NK, 1900-talets andra hälft, fanér, ställning av svartlackerad metall, fast hurts med lådor, utdragbar låda under skivan, höjd ca 74, samt 75x140 cm

Fanérskada på skivan, bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Övriga möbler, Design

Rum 7

Skrivbord NK

Budhistorik (7 bud)
4585570
850
4594088
4585570
750
4594087
700
4585570
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.