Fernand Leger

608537

FERNAND LEGER (1881-1955): Tête de femme, signerad och numrerad F. Léger 80/300, färglitografi, 1949, tryckt på BFK Rives papper, editerad av Kunstverein, Freiburg im Breisgau.
I. 58 x 35,7 cm

Colour lithograph, 1949, signed and numbered in pencil. Apparently in good condition, unexamined out of the frame.
LITTERATUR: Saphire 42

Konst, Grafik, Selected

Fernand Leger

Budhistorik (24 bud)
4595531
13 500
4595525
13 000
4595522
12 500
4595517
12 000
4595517
11 000

Slutpris SEK:
13 500
1 303 EUR, 1 480 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.