Teckningar

608455

TECKNINGAR, laveringar och akvareller 37 st, bl a Helge Artelius (1895-1989), "Det lyckliga paret", tusch, Einar von Strokirch (1879-1932), "Den nya dräkten", Garibaldi Lindberg (1863-1957) Man med knutna händer, blyerts, Hylas bortrövas av najader och neddrages i källan, Nils Asplund (1874-1958) 4 st Motiv med bro och Motiv med fontän, pasteller, Nils Engberg, Balettdansöser, signerad Paris, 1939, pastell, Carl Fredrik Akrell (1779-1868) tillskriven, Motiv med stenhus, lavering, oidentifierade konstnärer, landskap, 1800-tal, laveringar, 3 st, ruin, daterad a tergo 14 juli 1805, Carl Axel Hedelin(1861-1894): småbåtshamn, signerad och daterad 88, blyerts, A C Wetterling (1796-1858): tillskriven, Veckstudie

Veck, nagg och fläckar förekommer

Konst, Teckningar

Teckningar

Budhistorik (7 bud)
4589709
4589708
1 700
4589702
1 600
4589698
4589696

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.