Golvur England

608449

GOLVUR, 1700-tal, England, urtavlan med arabiska siffror samt med motiv av fågel, märkt Thos Mawkes Derby, fodral i ek, höjd ca 210 cm, lod och pendel finns.

Slitage, färgbortfall på urtavlan, renoverad och kompletterad, fodral med spärre torrspricka

Klockor/Ur

Rum 20

Golvur England

Budhistorik (2 bud)

4571868
4571866

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.