Skrivbord

608334

SKRIVBORD, A. Selander & söner, Göteborg, omkring år 1900, fanerat med valnöt, skinnklädd skrivskiva, två lådor i sarg, beslag av mässing, höjd ca 78, 100x65 cm

Slitage, repor och märken, Fläckar, spricka, nycklar saknas

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 22

Skrivbord

Budhistorik (25 bud)
4589919
6 400
4589917
6 200
4589912
6 000
4589916
6 000
4589912
5 800

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.