Alvar Aalto ''NV45'' karmstolar

608324

ALVAR AALTO, karmstolar, 4 st, "NV45", 1900-talets slut, Artek, Finland, björk, armlän lindade i läder, sits och rygg i läder, stämplade, sitthöjd ca 42 cm

Slitage, märken, fläckar, repor

Möbler, Fåtöljer, Design

Hylla 9

Budhistorik (24 bud)
4592858
4592847
2 800
4592844
2 600
4592840
2 400
4592843
2 400

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.