Gösta Nordstroem oljemålning

608309

GÖSTA NYSTRÖM (1890-1966): Narr, olja på duk, signerad, ca 66x41,5 cm

HISTORIK:

Gösta Nyström var aktiv som konstnär i unga år, men ägnar sig från och med 1913 mer åt musiken. Han studerar konst och musik i både Stockholm, Köpenhamn och Paris.

Duk med hål

Rum 6

Gösta Nordstroem oljemålning

Budhistorik (5 bud)
4589620
5 000
4589614
4589610
4589590
4585584

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.