Per Öberg ''Confidencen'' stolar

608301

PER ÖBERG, "Confidencen", stolar, 6 st, märkta "Confidencestolen 1987", numrerade, brännmärkta ''PÖ'' (Per Öberg, arkitekt), ''JH'' (Johan Hellström, prototypsnickare) samt ''SPS'' (Sven Philip Sörensen, donator), bemålade i grönt, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, märken, fläckar, ställvis förlust av färg, 2 stolar med skador till sitsen

Möbler, Stolar, Design

Hylla 10

Budhistorik (7 bud)
4600585
4600577
4600574
1 900
4600565
1 800
4600074
1 600

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.