Sylvander herrfickur i 14 k guld

608245

SYLVANDER, fickur, 14 k guld, Härnösand, 1700-talets slut, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, spindelgång, diameter 55,7 mm, vikt ca 97 g

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Omjämn gång, SAV garanterar ej funktionen, bucklorm tavla med spricka, boett med lagning

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Budhistorik (14 bud)
4590257
4586365
3 800
4586244
3 600
4586162
3 400
4582827
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.