Thonet stolar

608235

THONET, stolar, 6 st., modell nr 14, varmböjd bok, perforerade träsitsar, betsade, tidigt 1900-tal, sitthöjd ca 47 cm

Slitage, sprickor/smärre skador, senare sitsar

Möbler, Stolar

Makadamgatan 11, Helsingborg

Thonet stolar

Budhistorik (48 bud)
4589692
6 200
4589587
6 000
4589691
6 000
4589587
5 800
4582670
5 600

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.