Allstadion Gärdet Stockholm

608194

AUTOGIRO ALLSTADION, 1930-tal, uppvisning
"Autogiro, uppvisning Allstadion". J. Olséns Litogr. Anst. Sthlm, bladstorlek ca 100x68 cm

Allstadion på Gärdet var motorsportarena för Stockholmarna 1930-talet. Det kördes tävlingar både sommar och vinter.

Original Lithograph Vintage Poster

Oramad, skador, Original Lithograph Vintage Poster

Sportmemorabilia, Konst, Konst

Rum 9, Vagga 2

Allstadion Gärdet Stockholm
Budhistorik (3 bud)

4593376
4592643
4590441

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.