Ringar guld

608130

RINGAR, 4 st, 18 k guld, fasettslipade granater samt turkoser och pärlor, varav 2 stämplade John Petterson, Stockholm 1896-97 resp. Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1913 samt Stockholm 1943 otydlig mästarstämpel, ringstorlekar 16,5-18 mm, total vikt ca 8,1 g

En ring med granat med lagningar och bristningar samt pärlor saknas

Guld/Smycken

Ringar guld

Budhistorik (20 bud)
4591598
2 600
4589453
2 400
4591596
4589453
4591595
1 900

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.