Fat Kina 1700-tal

608110

FAT, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av klippavsats med blomsterkorg vid prunus och bambu i underglasyrblått, brättet med pion och krysantemum, diameter ca 27 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
4588860
2 600
4585994
2 400
4585981
4580723
4580722

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.