Bordspendyl 1800-talets andra hälft

608067

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, bronserad zink, dekor av astronomins musa Urania, delvis alabaster, urtavla med romerska siffror, höjd exkl sockel ca 51, bredd 49 cm, pendel finns

Ytslitage, urtavlan saknar delvis siffror, nyckel saknas

Klockor/Ur

Kundcenter

Budhistorik (21 bud)
4589853
4589847
1 900
4589845
1 800
4589773
1 700
4589730
1 600

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.