Kråsnålar guld med pärlor

608063

KRÅSNÅLAR, 14 st, 18 k guld, delvis med odlade saltvattenspärlor samt imitation, några stämplade Gustaf Dahlgren & Co Malmö, 1900-talets första del, total vikt ca 18 g; 5 kråsnålar med pärlor, ej guld medföljer (varav 2 med pärlimitationer)

Guld/Smycken

Kråsnålar guld med pärlor

Budhistorik (8 bud)
4577763
4588226
2 800
4577763
2 600
4586171
2 400
4577763

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.