Matsalsgrupp gustaviansk stil

608061

MATSALSGRUPP, 15 dlr., björk, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitmålade, modell axet, bestående av: bord, stolar 14 st, sitthöjd 44, 2 iläggsskivor med sarg ā 48, skuren dekor av bl a fleuroner, bordets höjd 75, längd 142x100 cm

Bruksslitage och skador, bordsskivor med ytskador och fläckar

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 22

Matsalsgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (40 bud)
4590443
9 400
4591157
9 200
4590443
9 000
4591156
8 800
4590443
8 600

Slutpris SEK:
9 400
947 EUR, 1 075 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.