Matsalsgrupp gustaviansk stil

608059

MATSALSGRUPP, 13 dlr., björk, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitmålade, modell axet, bestående av: bord, stolar 12 st, sitthöjd 44, 2 iläggsskivor med sarg ā 48, skuren dekor av bl a fleuroner, bordets höjd 75, längd 142x100 cm

Bruksslitage och skador, bordsskivor med ytskador och fläckar, ett ben med bult

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 17

Matsalsgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (20 bud)
4589879
5 800
4589565
5 600
4589874
5 400
4589565
5 200
4589861
5 000

Slutpris SEK:
5 800
560 EUR, 636 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.